Ankety

Díky za skvělé postřehy, kterými jste naplnili všechny tři ankety. Z Vašich příspěvků jsme vybrali autory tří, kteří vyhrávají vyhlídkový let na Českou Lípou: Kateřina Borská, Bohumil Hála a Anny Fox. Gratulujeme!


Štve vás v Lípě něco?
Kam byste vzali návštěvu, co přijede do Lípy?
Co vám v Lípě chybí?

Díky Vašim odpovědím na tyhle otázky a snahou něco změnit pomůžete své České Lípě posunout se nahoru. Že to nic nezmění? Nevěříme. Jednoduše je potřeba nejdříve o problému vědět, dostat ho k ostatním a pak tlačit na radnici, na spolky, na firmy a pracovat na řešení. Děláme to pro sebe, pro své rodiče, pro děti.

Z vašich fotokomentářů vkládaných na Facebook vybereme ve středu 15. srpna 2018 tři, jejichž autoři vyhrají vyhlídkový let nad Českou Lípou a z té výšky neuvidí žádné chyby, jenom krásné město.

Štve vás dennodenně nějaké zašlé místo, kolem kterého procházíte? Rozbitý plot nebo rozkopaná popelnice? Bojíte se cestou z noční projít neosvětleným podchodem? Nebuďte lhostejní, zasaďte se o zlepšení prostředí, ve kterém žijete. Dejte se se sousedy dohromady, iniciujte změnu. Začít můžete tak, že o problému dáte vědět v naší anketě na Facebooku a také tím, že si do mobilu nainstalujete aplikaci Problem Report, která vám hlášení závad ohromně zjednoduší. Vyzkoušejte to!

V Lípě jsou také stovky skvělých věcí, krásných míst a detailů, které považujeme za samozřejmé, služeb, které fungují a které nám třeba sousedé a turisté závidějí. Pošlete do komentáře na Facebooku fotku místa, které vás těší.

Třetí anketní otázka je taková prázdninová. Určitě jste při své dovolené, ať v Čechách nebo v zahraničí narazili na něco, co byste v Lípě chtěli taky a zatím to chybí. Je to bazén u řeky? Náplavka, která slouží místním i turistům k rekreaci? Podzemní velkokapacitní kontejnery, které nehyzdí ulice města nebo jen detail jako dobře označené parkoviště?

1000 věcí, které mě v České Lípě štvou

aneb vložte do komentáře na Facebooku fotku místa, za které se stydíte, kam se bojíte chodit, kde je to odporné.


1000 věcí, které v České Lípě miluji

aneb vložte do komentáře na Facebooku fotku skvělého místa, které v Lípě milujete, kam byste vzali příbuzné z Brna nebo lásku na první rande. Místa, kterým se může Česká Lípa chlubit.


1000 věcí, které v České Lípě chybí

aneb vložte do komentáře na Facebooku fotku čehokoliv, co jste při prázdninových cestách po Česku nebo i v zahraničí viděli, co bychom v České Lípě měli mít také.

Pravidla anket 1000 věcí...

  • Fotopříspěvky vkládejte do komentářů k jednotlivým anketám na Facebooku.
  • Kdokoliv může vložit libovolný počet fotografií.
  • Kandidáti Živé Lípy jsou z možnosti získat výhru vyloučeni, z možnosti vkládat fotopříspěvky nikoliv.
  • Vulgární nebo jinak nevhodné komentáře smažeme.
  • Počet lajků ani jiných reakcí na jednotlivé fotopříspěvky není pro určení výherce rozhodující.
  • Výherce anket zvolí lídři kandidátky Živé Lípy ve středu 18. srpna 2018.
  • Nemáte-li Facebook, pošlete nám fotografii s krátkým komentářem na e-mail ahoj@zivalipa.cz, my ji za vás do ankety přidáme a o možnost vyhrát vyhlídkový let nepřijdete.
  • Pravidla mohou být v průběhu ankety doplňována.