Volby do Evropského parlamentu aneb Na co si dát za plentou pozor II

24. a 25. května nás čekají šesté nejoblíbenější volby v České republice. V roce 2014 dosáhla volební účast v těchto volbách 18,2 %, což z nich učinilo událost bezmála třikrát populárnější než promítání tehdy nejnavštěvovanějšího filmu Tři bratři, nicméně se stále jedná o jednu z nejmenších účastí u voleb vůbec.

Čtenář roku

V rámci kampaně knihoven BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ Městská knihovna Česká Lípa opět, jako každý rok, udělovala cenu Čtenář roku!

100 dní s Živou Lípou na radnici

Ve čtvrtek 28. února uběhlo 100 dní od ustavujícího jednání Zastupitelstva města. Co zásadního se od nástupu nového vedení města změnilo? Jaké sliby jsme již uskutečnili a co nás ještě čeká?

Programové prohlášení koalice pro volební období 2018–2022

Česká Lípa je naší srdeční záležitostí. Naším cílem je rozvíjet Českou Lípu po všech stránkách, aby se v ní obyvatelům dobře žilo, byla přitažlivá pro turisty a byla v rámci Libereckého kraje dostatečně vidět a slyšet. V tom dobrém chceme pokračovat, máme ale i vlastní nové nápady.

Na startovní čáře

V zastupitelstvu města Česká Lípa usedlo pro nadcházející volební období šest zastupitelů za Živou Lípu, z nichž máme tři radní a právě dva ve funkci uvolněného zastupitele. Ing. Jaroslav Turnhöfer jako 1. místostarosta a Bc. Michal Prokop jako uvolněný radní.

Z prvního ustavujícícho zasedání Zastupitelstva České Lípy (21.11.2018)

Zahajovací zasedání nového českolipského zastupitelstva se zhruba o měsíc opozdilo, a to hlavně kvůli třem podaným žalobám na volby. Podali je Ing. Štrumfa, Zdeněk Ježák a pak jakási Jindra Dědicová. První si stěžoval, že zvolený Tomáš Vlček nemá bydliště v České Lípě, Ježák na hnusný předvolební pamflet (byl opravdu hnusný), který ho mohl připravit o hlasy a tedy i o mandát, paní Dědicová na chyby u některé volební komise, kvůli nimž prý přišel zkrátka a do zastupitelstva se těsně nedostal kandidát Jan Policer.

Online: Ustavující jednání Zastupitelstva města České Lípy pro volební období 2018–2022 (středa 21. listopadu)

Návrhy na neplatnost voleb zamítnuty

Dnes Krajský soud v Ústí nad Labem – pobočka v Liberci zamítl také poslední z návrhů na vyslovení neplatnosti hlasování ve volbách do Zastupitelstva města Česká Lípa. Šlo o návrh Jaromíra Štrumfy, bývalého zastupitele za ČSSD.

100. výročí republiky

Projev Jaroslava Turnhöfera k zasazení Stromu svobody a k oslavám 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

Tři stížnosti na českolipské volby

V pátek 19. října 2018 v 16 hodin uplynula lhůta pro podání stížností na komunální volby 2018. Podle webové stránky ministerstva vnitra justice.cz byly v České Lípě podány tři stížnosti, všechny v poslední den stanovené lhůty.